Porady na wakacje z dzieckiem

dziecko nad morzem

Planując wakacje z dzieckiem, musimy być szczególnie uważnie, a także dostosować plan wyjazdu do jego potrzeb. Z pewnością przyda nam się garść praktycznych rad, które nie pozwolą nam pominąć żadnej ważnej kwestii. Przed nami pierwszy etap, czyli pakowanie. Do waliki należy wziąć ubrania przede wszystkim wygodne i przewiewne, zarówno te cieplejsze jak i przeznaczone na chłodniejsze dni. Niezbędnym jest dobrze przygotowana apteczka, paczka chusteczek nawilżających zabrana do podręcznego bagażu, a także komplet najpotrzebniejszych dokumentów.

Jeżeli mamy zamiar spędzić urlop z dzieckiem  nad morzem, nie wahajmy się wziąć odpowiednich kosmetyków do ochrony przed słońcem, okularów słonecznych, a do tego kompletu dodatkowych plażowych ubrań w postaci nakrycia głowy i krótszej koszulki, która zakrywa ramiona. Na wyjazd w góry z pewnością przydadzą się wygodne buty, usztywniane w kostkach i dzięki temu chroniące przed poważniejszymi urazami w razie upadku. Teraz czas na podróż. Wybierając samochód, należy przygotować dziecięcy fotelik, picie i ewentualnie jedzenie dla dziecka oraz zabawki, które umilą mu czas podróży.

Docierając na miejsce, dobrze jest przeznaczyć czas wakacji na aktywny wypoczynek. Na początek jeden dzień na aklimatyzację w nowym miejscu, jednak nazajutrz możemy już startować z realizacją naszych wakacyjnych, aktywnych planów. Mogą to być spacery po okolicy, obserwacje natury lub po prostu uprawianie (oczywiście niezbyt forsujących) sportów. Może jest to dobry czas na paręe ostrożnych lekcji nauki pływania? Takie wakacje na pewno mile utkną w pamięci naszemu dziecku, dostarczając mu radości oraz dawki zdrowego ruchu.

Pamiętajmy, aby w trakcie wycieczek po lesie, zachować wszelkie formy bezpieczeństwa przed owadami w tym szczególnie przed kleszczami. Nie należy również zbaczać z oznaczonych ścieżek ani pod żadnym pozorem zostawiać malucha nad brzegiem bez opieki, nawet jeśli woda w danym zbiorniku jest płytka. Dobrze również zapoznać się z atrakcjami oferowanymi w danej miejscowości, oraz miejscami wartymi zobaczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 odpowiedź to “Porady na wakacje z dzieckiem”

  1. myszabe napisał(a):

    Może warto było by stworzyć taka uniwersalną listę rzeczy, które rodzice maluchów zawsze muszą wziąć w podróż.
    Moje hity to mała poduszka pod szyję i torebki foliowe na podróż. I oby nigdy się nie przydały. Pozdrawiam!!

Zostaw odpowiedź