Porady dotyczące jazdy BMX’em

BMX

Uprawianie akrobacji na rowerze to sztuka, wymagająca inwestycji w doskonały sprzęt i budowanie sylwetki. BMX to najpopularniejszy rower umożliwiający ewolucje, jednak nie każdy amator ma na początku przygody dobre wskazówki treningowe. Teraz poznasz właściwe reguły tego sportu.

Porady dla początkujących miłośników rowerów typu BMX

Kask, ochraniacze na kolano, mocniejsze rękawice, dobre obuwie to podstawa. Na torze sprawdzi się stosunkowo gorsze ubranie codzienne, ewentualnie dedykowany kombinezon (zbroja). Idealnie gdy masz na sobie długi rękaw. Upadki i drobne karambole to sprawa nieunikniona. Akurat za stabilność jazdy tym rowerem odpowiada nie pozycja w siodełku, ale równowaga uzyskiwana na pedałach i optymalne trzymanie kierownicy. Ze względu na specyfikę geometrii przyda się, jak najszerszy jej rozstaw. Wtedy manewrowanie jest łatwiejsze i następuje eliminacja ryzyka wypadnięcia przez kierownicę, podczas nabierania większej prędkości. Początkujący fani ekstremalnych sportów rowerowych powinni postawić na hamulce. Przydają się, gdy jednak rowerem BMX pokonujesz krótsze i średniej długości trasy. Poczujesz się bezpieczniej.

Eliminację hamulców poleca się dopiero po nabraniu doświadczenia i w chwili uprawiania akrobacji. Jazda rowerem BMX jest niczym, bez dobrze skomponowanego toru z przeszkodami. W niektórych miastach możesz używać roweru w skateparkach, na większych halach, boiskach, a także bezdrożach. Warto nauczyć się sztuki eksploatacji pojazdu. Zakup gotowego roweru bywa bardzo drogi. Natomiast skompletowanie części oddzielnie, a później ich własnoręczna konfiguracja to już krok w stronę efektywności inwestycyjnej. Mniejsze koła, do 20” idealnie pasują do ewolucji stacjonarnych. Natomiast koła 24” dają okazję do dynamicznego pokonywania trudniejszych torów. Posiadanie dwóch opcji bywa zbawienne dla zróżnicowania techniki jazdy.

Sięgnij po sukces z rowerem do zadań ekstremalnych

Ekstremalne sporty rowerowe narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na niski koszt ich uprawiania przeniosły się szybko do Polski. To niszowa dziedzina, jednak opłacalna, gdy osiągniesz wysoki poziom specjalizacji. Sztuka akrobacji rowerowych przyciąga przecież sponsorów i daje prestiż w środowisku. Sięgnij po sukces i chwal się nim, bo w końcu rower to świetna sprawa dla ludzi w każdym wieku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź