Najpopularniejsze sporty ekstremalne

bmx

Uprawianie sportów ekstremalnych jest obecnie bardzo popularne. Ludzie szukają nowych sposobów na rozrywkę i dostarczanie do organizmu uzależniającej adrenaliny. Oczywiście nie wszystkie ekstremalne dyscypliny są bardzo niebezpieczne. Każda z nich niesie za sobą ryzyko, jednak niektóre są znacznie bezpieczniejsze niż pozostałe.

Spadochroniarstwo

Skok ze spadochronem jest marzeniem niejednego człowieka. Wielu chciałoby szybować w przestworzach, jednak niewielu ostatecznie się na to decyduje. Amatorskie spadochroniarstwo można uprawiać wyłącznie z instruktorem oraz opiekunem, który w razie potrzeby właściwie zareaguje. Jeśli chcielibyśmy natomiast skakać samodzielnie konieczne będzie przejście kursu oraz badań lekarskich. Skoki ze spadochronem są dość niebezpieczne, ale i tak stosunkowo popularne.

Nurkowanie

Mogłoby się wydawać, że nurkowanie nie wymaga posiadania większych umiejętności wystarczy tylko butla z tlenem i odpowiedni kostium. Warto, jednak wiedzieć, że oprócz nurkowania rekreacyjnego istnieje także inna dyscyplina, jest nią nurkowanie ekstremalne. Tutaj śmiałkowie zanurzają się na długie minuty w głąb oceanu. W przypadku tej dyscypliny konieczne jest posiadanie nie tylko doświadczenia i umiejętności, ale również właściwie wyćwiczonego ciała. Warto wiedzieć, że na dużych głębokościach pod ciśnieniem płuca przybierają rozmiar żołądka.

BMX

Dyscyplinę określaną enigmatycznym mianem BMX uprawia się na jednośladach o tej samej nazwie. Rowery BMX są bardzo specyficznie zbudowane i przede wszystkim niezwykle mocne. Posiadają wzmacniane jednocześnie bardzo lekkie ramy oraz mocno zamortyzowane koła. Dyscyplina ta polega na wykonywaniu skomplikowanych ewolucji naziemnych i powietrznych. Niestety rowery BMX pomimo skomplikowanej konstruuj nie są zbyt bezpieczne. Dyscyplinę tą uprawia się na betonowych rampach lub kamienistych trasach, które sprzyjają nie tylko lekkim kontuzjom, ale również poważnym uszkodzeniom ciała. Na BMX powinny decydować się wyłącznie osoby wytrwałe, niebojące się bólu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Najpopularniejsze sporty ekstremalne, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Zostaw odpowiedź